Sıradaki içerik:

Zevk almada kadınların en hassas noktaları nereleridir?

e
sv

Yatak Odasında Saklanmaması Gereken 9 Şey!

277 okunma — 27 Mart 2021 18:03
Young woman sleeping min

Yatak odasında her zaman olmuyoruz, bazen sadece uyku zamanı geldiğinde gideriz, bazıları ise günlük aktivitelerinin çoğunu bu odada yapar. Yatağında oturarak yemek yerler veya hemen yanındaki koşu bandında koşarlar. Ancak burada kendilerini rahat ve rahat hissedebilirler ancak tüm bunları bu odada tutmak, asla hayal bile edemeyecekleri şekillerde zararlı olabilir.

Kızloji sizin daha sağlıklı bir uyku çekmenizi istiyor.

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey
İnsanların eve girmeden önce ayakkabılarını çıkarmalarının temel nedeni hijyendir. Ayakkabılarımız çok sayıda bakteri ve kir taşıyor ve güzel halınıza takılıp onu lekeleyebilecek her şey. Bununla birlikte, birçok insanın evlerinin dışında ayakkabı rafı yoktur, bu nedenle ayakkabılarını girişin hemen önünde, bazen yatak odasında bırakırlar. Yapılacak en iyi şey , ayakkabılarınızı kapının dışında çıkarmak ve onları saklama yerine taşımaktır .

Yatak odasında her ne pahasına olursa olsun ayakkabılarınızı yatağınızın yakınına koymaktan kaçının. Burası mikropsuz ve tamamen kokusuz olması gereken bir alan. Evdeyken ayakkabılarınızı çıkarmaya alışamıyorsanız, en azından yatak odası için bu kurala uyun.

2. Çalar saatiniz veya telefonunuz

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey
Alarm kaygısı , insanların alarmlarının düzgün çalışacağına güvenmedikleri bir korkudur. Yeterince uyumadan onları uyandıracaklarından da korkarlar. Bu kaygı, birçok insanın gece yarısı uyandıklarında çalar saatlerine bakıp uykuya ne kadar az zaman kaldığını düşünmelerinden kaynaklanıyor . Bu, saati, zil sesini duymak için hala yeterince yakın olan farklı bir odaya taşıyarak düzeltilebilir.

Ayrıca her gece tam bir gece uyuduğunuzdan emin olarak saatten tamamen kurtulabilirsiniz. Bu, beyninizin kendi kendine uyandığı bir uyku döngüsü yaratmanın yoludur. Ancak , hemen hemen aynı nedenlerden dolayı telefonunuzu ulaşılamayacak bir yerde tutmalısınız . Saati ve ekranda beliren tüm mesajları ve alarmları kontrol etmeye devam etmek istemezsiniz.

3. Aile fotoğraflarınız

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey
Hepimiz evin etrafında aile fotoğrafları tutma eğilimindeyiz, ancak Feng Shui’ye göre yatak odası büyük bir “hayır-hayır”  . Bunun nedeni , gece geç saatlerde ailenize bakmak size büyük endişe ve istenmeyen strese neden olabilmesidir . Bu insanlarla ilgili sorumluluklarınızı düşünmeye başlarsınız ve bir şeyden geçip geçmediklerini düşünürsünüz.

Yatak odanızda ölen aile bireylerinin fotoğrafları sizi bütün gece uyanık tutacak hüzünlü ve olumsuz bir ortam yaratabilir. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, yatak odası size ve eşinize adanmış bir yer olmalı ve başka hiç kimseye değil.

4. Egzersiz ekipmanınız

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey
Egzersiz ekipmanı yer kaplar ve devasa bir eviniz yoksa, saklamak zor olabilir. Ancak, onu hiçbir şekilde yatak odasında tutmamalısınız. Bu sadece ekipman artık kullanılmadığında dağınıklığa neden olmakla kalmaz, aynı zamanda yatağınızın yanında bulundurmanız gereken en hijyenik şey değildir.

Ek olarak, ekipmanınız son zamanlarda egzersiz rutininizi atlıyorsanız suçluluk duymanıza neden olabilir. Bu suçluluk sizi geceleri uyanık tutabilir, bu nedenle sizi değerli uykunuzdan mahrum bırakır.

5. Çalışma masanız

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey
İşinizi rahatlama zamanınızdan ayırmak, evden çalışırken çok önemlidir. Bunun nedeni, sadece uzanmak istediğinizde beyninizin dikkatinin kolayca sorumluluklar tarafından dağıtılabilmesidir. Kolay çözüm olacaktır  aktarmak için yatak odası dışında masanızın. Ancak bazen küçük bir alanda yaşadığınızda veya diğer tüm odalar başka amaçlarla kullanılıyorsa bu mümkün değildir .

Eğer sizde böyle bir durum varsa, işinizi yapmak için kesinlikle yatağınızda oturmaktan kaçınmanız gerekir. Sadece duruşunuz için kötü olmakla kalmaz, aynı zamanda dikkatiniz dağılabilir ve daha erken çalışmayı bırakmak için cazip hale gelebilirsiniz. Ayrıca masayı, yatağa bakmayacak şekilde çevirebilir veya hatta bir çeşit bölücü oluşturmak için bir perde kullanabilirsiniz.

6. Okunmamış kitaplarınız

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey
Böylece vardır  birçok kişi kendi ailesinin bir üyesi olmak kitapları düşünün orada . Hatta bazıları evlerinde kitap istifleme bağımlısı ve hepsini okumak imkansız. Böyle bir durumda koleksiyon dağınıklığa neden olur ve kitaplar, yatak odası da dahil olmak üzere evinizin her yerinde tonlarca yer kaplar.

Sorunun çözümü , okunmamış kitaplarınızı bir kitaplıkta düzgün bir şekilde düzenlemek olacaktır  . Şu anda okuduğunuz kitabı yatağınızın yanında tutabilirsiniz. Bu şekilde, hala okumadığınız diğer tüm kitaplar için stresli hissetmeyeceksiniz, ancak aynı zamanda dolaşmak için daha fazla alana sahip olacaksınız – tüm dağınıklığın bir ton toz yarattığı gerçeğinden bahsetmeye gerek yok. ‘ Tekrar tekrar temizlemeye devam edeceğim.

7. Bir alan ısıtıcısı

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey

Bütün gece bir ısıtıcıyı bırakmak,  ciltte kurumaya ve kaşınmaya neden olabilecek tahrişe neden olabilir. Kalp rahatsızlığı ve astımı olan kişiler, havadaki karbon monoksit seviyelerini artırabilecekleri için ısıtıcılara çok dikkat etmelidir Bu özellikle gazlı ısıtıcılar için geçerlidir çünkü bunlar boğulmaya bile neden olabilir . Yapılması gereken güvenli şey, yatağa girerken veya odadan çıkarken ısıtıcıyı kapatmaktır.

Isıtıcı açık bir odadayken bile yakınında yanıcı bir şey olmadığından emin olun. Halı kaplı zeminlere koymaktan kaçının – bunun yerine sert bir yüzey tercih edin. Baş dönmesi hissetmeye başlarsanız veya baş ağrısı yaşarsanız, bu, karbon monoksit seviyelerinin tehlikeli bir şekilde arttığının bir işareti olabilir.

8. Atıştırmalıklarınız

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey

Yatak odanızda atıştırmalıklar bulundurursanız , mutfakta olduğundan daha sık yemek yersiniz. Bu alışkanlık çok sağlıksız çünkü odanızda kalan tüm kırıntılar birçok mikrop ve bakteri davet ediyor. Bunun yanı sıra, muhtemelen yatakta yemek yerken , diz üstü bilgisayarınızda ya da televizyonda bazı şovlar izlerken aşırı yemek yiyorsunuzdur . Beyniniz rahat ortamdan öylesine rahatsız olur ki, mideniz yeteri kadar aldığında sinyal vermez.

Yatakta yemek de uykunuzu kesintiye uğratabilir . Beyniniz, yatağın yemek yediğiniz ve TV izlediğiniz bir yer olduğu öğretiliyor. Bu yüzden uyku zamanı geldiğinde, hala tam çalışma modundadır ve motorları kapatması gerektiğini anlayamaz.

9. Pasaportunuz ve diğer gizli belgeleriniz

Uzmanlara Göre Yatak Odasında Saklamamanız Gereken 9 Şey
Bazıları için evde güvenli bir kutu almak aşırı bir önlem gibi görünebilir, ancak yapılacak akıllıca bir şey olabilir. Eğer  hırsızlar eve girip, muhtemelen odanıza para ve mücevher arayan olacaktır ama aynı zamanda gizli belgelerini alıp bunları çevrimiçi satabilirsiniz . Pasaportunuz, vergi beyannameniz, sosyal güvenlik kartınız, doğum belgeniz ve hatta sizin hakkınız gibi belgeler ekstra korumayı hak ediyor.

Satın aldığınız kasanın su geçirmez ve yanmaz olduğundan ve anahtar yerine güvenlik kodu mekanizmasına sahip olduğundan emin olun . Kasayı daha iyi ve ulaşılması daha kolay olduğunu düşündüğünüz her yere yerleştirebilirsiniz. Pasaportunuzu her kapmanız gerektiğinde bodruma veya tavan arasına koşmaya devam etmek istemezsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.