Sıradaki içerik:

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

e
sv

Ruj Nasıl Sürülür

29 okunma — 23 Ekim 2021 22:16
Ruj Nasıl Sürülür

Ruj nasıl sürülür, kadınların makyajda vazgeçilmezi olan rujlar sürülmesi konusunda her zaman kolay olmayabilmektedir. Birçok kadın ruj konusunda sürüldükten sonra dağılan veya yeterince iyi sürülmeyen ruj uygulamasından rahatsız olup ruj nasıl sürülür veya ruj sürme teknikleri gibi konuları araştırıyorlar.

Ruj sürme şekillerini etkileyen en önemli faktör ruj çeşidi olmaktadır, bu durumda likit rujlar kendilerine göre aplikatörleri bulunur fakat merdivenli rujlar direk dudaklarla bütünleşebilmektedir. Kişiler ruj sürme videoları izleyerek ruj sürme çalışması yaparak ve en önemlisi kendi dudak tipleriniz tanıyarak rujlarını sürebilirler.

Ruj Nasıl Sürülür

Ruj Nasıl Sürülür

Dudak Şekline Göre Ruj Sürme Teknikleri

Dudak şekline göre ruj sürme uygulaması yapılırken dudak hizasında taşırmadan yapmak önemlidir, aksi durumda dudak şekline göre ruj sürme teknikleri konusunda yanlış bir sürüm kötü görünüm oluşturacaktır. Bunun için öncelikle bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çevreleyebilir ve ruj sürme aşamasına geçmeden önce pürüzsüz bir görünüm yaratmak için ilk adımı atabilirsiniz. Ruj sürme adımları konusunda,

 • Rujlarınızı sürmeden dudak peeling yapmanız pürüzsüz bir dudak makyajının vazgeçilmezidir. Dudaklarınızı ölü derilerden arındırmadan ruj sürdüğünüzde kötü bir görünüm olabilir.
 • Makyaj yapmadan önce biraz bal veya şekerle veya peeling maskelerinizle dudaklarınızı temizleyebilirsiniz.
 • Dudakları ölü derilerden arındırdıktan sonra dudaklarınıza ince bir nemlendirici sürmelisiniz ve ruj için alt zemin oluşturmalısınız.
 • Ruj çeşitleri bu noktada önemli çünkü likit, mat gibi pek çok ruj çeşidi sürümü farklı olabilir.
 • Ruj sürmeden önce yüzünüze fondöten uygulaması yapıyorsanız dudaklarınıza uygulayabilirsiniz, böylece dudağınıza süreceğiniz ruj rengi daha iyi belli edecektir.
 • Dudak kalemi, pürüzsüz bir ruj sürme işleminin önemli faktörü olmaktadır, kişiler dudaklarının kenar çizgilerini belirleyerek ruju rahatlıkla sürebilirler.
Ruj Nasıl Sürülür

Ruj Nasıl Sürülür

kırmızı ruj makyajı ile kadınlar daha mı çekici ? adlı içeriğimizde dikkatinizi çekebilir.

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Son zamanlarda trend ruj modellerinden olan likit kırmızı mat rujlar şık yerlere gidilirken makyaja çekicilik katıyor. Bulaşmayan olan likit mat rujlar kırmızı ruj nasıl sürülür konusunda sizlerin işine yarayabilir. Üstelik mat ruj oldukları için kısa sürede kuruma yapabilmektedir fakat bu tarz ruj sürmeden önce kişiler bolca dudaklarına nemlendirme yapmalıdır. Kırmızı ruj nasıl sürülür konusunda,

Ruj Nasıl Sürülür

Ruj Nasıl Sürülür

 • Ruj renkleri arasında dikkat çekici olan kırmızı ruj, makyajı baz alınarak yapılır, yaptığınız makyaj kırmızı ruj ile uyuyorsa mükemmel olabilir.
 • Kırmızı ruj sürmeden önce dudaklarınızı öl derilerden temizleyin ve mutlaka nemlendirici sürün.
 • Likit bir fondöten kullanıyorsanız dudaklarınızı matlaştırabilirsiniz bununla birlikte fondöteni çok ince bir şekilde sürmeye çalışmalısınız.
 • Seçmiş olduğunuz kırmızı ruj ile aynı tonda bir dudak kalemi tercih etmek önemlidir, dudak kalemini sürerken tek seferde uzun bir çizgi oluşturmak yerine kısa kısa ince çizgiler atabilirsiniz.
 • Ruj nasıl sürülür resimli anlatım bu noktada işinize yaramayabilir çünkü burada önemli olan ruju sürme tekniğinizdir.
 • Kırmızı ruju sürmekte zorlanıyorsanız dudak fırçası ile uzak parçalar haline uygulayabilirsiniz.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
instagram izlenme hilesi instagram takipçi satın al deneme bonusu veren siteler