Sıradaki içerik:

Evde Sebze ve Meyve Yetiştirmek İçin Pratik Bilgiler!

e
sv

PKK’nın Mahmur Sorumlusu Doktor Hüseyin Öldürüldü!

242 okunma — 06 Haziran 2021 21:08
pkk nin mahmur sorumlusu olduruldu h467112 cf8c7

PKK’nın Mahmur Sorumlusu Doktor Hüseyin Öldürüldü!

PKK'nın Mahmur Sorumlusu Doktor Hüseyin Öldürüldü!

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) tarafından yönetilen operasyonda, Irak’ın kuzeyinde PKK/KCK ya yönelik nokta atışı operasyonda PKK’nın Mahmur sorumlusu Doktor Hüseyin kod adlı, Selman Bozkır ölü olarak etkisiz hale getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan bu operasyonla ilgili “Mahmur, PKK’nın kuluçka merkezidir. Bu operasyona katılan tüm birimlere milletim adına teşekkür ederim” dedi.

SELMAN BOZKIR KİMDİR?

Mülteci kampı adı altında PKK/KCK faaliyetlerinin organize edildiği Mahmur’daki örgüt elebaşısı Doktor Hüseyin kod Selman Bozkır, MİT’in hedef listesine alındı. PKK/KCK’ya 1990’larda katılan Selman Bozkır, uzun yıllar, örgütün Avrupa’daki faaliyetlerini organize etti, bu kapsamda örgütün İngiltere sorumluluğunu da yürüttü. Mahmur’da görevlendirilmeden önce Irak’ın kuzeyinde örgütün illegal para trafiğini yönetti.

Son olarak, Kandil alanında sıkışan PKK/KCK’nın, Mahmur’a ağırlık vermesi üzerine Mahmur Genel Sorumluluğu’na getirildi.

Yapılan istihbari analizlerde, PKK/KCK’nın Mahmur Kampı’na Kandil kadar önem verdiği, mülteci kampı adı altında eylemci kadrolarını bu alandan temin ettiği/yetiştirdiği belirlendi.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.