Sıradaki içerik:

Erkekler neden özel bölgeyi yalar? İşte Nedenleri 2021!

e
sv

Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler! İşte 14 gerçek!

269 okunma — 10 Ağustos 2021 22:13
Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler! İnanması zor 12 gerçek!

Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler ! İnanması zor 14 gerçek! Hepimiz o ünlü altın kemerleri ve McDonald’s kapılarının içinde ne olduğunu biliyoruz . Demek istediğim, kim sevmez ki? (Çoğunuz yapmadığınızı söyleyecek olsanız da, derinlerde bir yerde gerçekten yaptığınızı biliyorum). Ne zaman bir McDonald’s a girsem girsem yüzümde bir gülümseme beliriyor . İşte, henüz bilmediğiniz üzerine büyük miktarda bahse girmeye hazır olduğum bazı inanılmaz gerçekler. Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler !

Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler! İnanması zor 12 gerçek!

1. Her 14,5 Saatte Bir Yeni McDonald’s Açılıyor

Evet bu doğru. Korkunç ama gerçek, sık sık yeni bir mağaza açılır . Dünyanın bir numaralı fast food zinciri olmalarına şaşmamalı. Böylece, bir dahaki sefere biri size neden her şehirde en az bir McDonald’s bulunduğunu sorduğunda , şimdi onlara doğru cevabı verebilirsiniz. Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler

Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler! İnanması zor 12 gerçek!

2.  Sezar Salatası Hamburgerlerinden Daha Şişmanlatıyor

Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler! İnanması zor 12 gerçek!

3. McDonald’s’ta Her Gün Birleşik Krallık’ın Tüm Nüfusundan Daha Fazla İnsan Yemek Yiyor

Her gün 68 milyondan fazla insan McDonald’s’ta yemek yiyor. İşte İngiltere’nin nüfusu!

4. Onlar Dünyanın En Büyük Oyuncak Distribütörü

Nickelodeon’da bir reklamda gördüğünüz en son Happy Meal oyuncağını alabilmeniz için anne babanıza sizi McDonald’s’a götürmeleri için yalvarmadığınızı söylemeyin . yaptığımı biliyorum. Toys R Us, Ronald McDonald ve efsanevi Happy Meal oyuncaklarıyla ilgili hiçbir şeye sahip  değil . mcdonalds ile ilgili entersan bilgiler

Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler! İnanması zor 12 gerçek!

5. McDonald’s Kemeri, Kutsal Haç’tan Daha Tanınabilir

Üzgünüm Papa Francis, kutsal sembolünüz o kutsal kemerler kadar iyi bilinmiyor .

6. İngiltere Kraliçesi McDonald’s Sahibi

Ekselansları , Windsor Şatosu’nun hemen yanında bir McDonald’s açmıştı çünkü o bile arada sırada orayı gecekonduya çeviriyordu. Kraliçe ile bir Big Mac’te yemek yemek kesinlikle herkesin yapılacaklar listesinde olmalı.

Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler! İnanması zor 12 gerçek!

7. McDonald’s Günde 75.000.000 Dolardan Fazla Kazanıyor

Mickey-D’nin bu miktarı her gün dünya çapındaki konumlara giren 60 milyondan fazla müşteriden biriktirdiğini fark ettiğinizde, bu çok uzak görünmüyor . Keşke bana bundan bir pay verebilselerdi, böylece her McDonald’s’a gittiğimde dolar menüsünü kullanmak zorunda kalmazdım.  mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler

8. ABD’deyseniz, McDonalds’tan Asla 115 Milden Fazla Uzakta değilsiniz

Bu yerden gerçekten kaçış yok . Her yerde yerleri  var  ve 115 mil yeterince uzak değilse, o zaman başka bir ülkeye taşınmanızı öneririm.

9. Justin Timberlake, İlk TV Reklamlarından Birinde McDonald’s “I’m Lovin’ It” Jingle’ını Söyledi

Mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler! İnanması zor 12 gerçek!

Evet, hayatımız boyunca tanıdığımız bu jingle’ı söyleyen rastgele bir çocuk değil . O tek Justin Timberlake! Reklam ilk yayınlandığında ona şarkı söylemesi için 6 milyon dolar ödendi.

10. Bill Gates Orada Bedava Yemek Alır

Ondan hoşlandıkları için değil, merak etme. Ona bedava fast food kazandıran bir McDonald’s Altın Kartı var . Belki bir milyarder olmalı ve hayatımın geri kalanında bedava Big Mac almalıyım. Ne yazık ki, bu efsanevi kartlardan birine nasıl ulaşılacağını bilmiyoruz.

1564817636 26447

‘Bedava’ hiçbir şeye ihtiyacı olmayan tek adamın, dünya çapındaki tüm McD zincirlerine sınırsız ücretsiz erişim sağlayan bir ‘Altın Kart’ vardır. Rob Lowe ve Warren Buffet gibi ünlülerin de bu ‘Altın Kartları’ var, ancak Bill Gates’in aksine onların kartları belirli eyalet ve şehirlerle sınırlı.

11. Nuggets’ın Farklı Şekillerinde İsimler Var

Hepimiz çok iyi biliyoruz göksel McDonald teklifine sahip olduğu lokma boyutu külçelerini. Ancak, geldikleri her şekil için bir isim olduğunu biliyor muydunuz ? İsimler: kemik, çan, top ve çizme.

12. Şimdiye Kadarki İlk Menü Öğesi Sosisli Sandviçti

1930’larda Richard ve Maurice kardeşler tarafından kurulan McDonald’s, başlangıçta sosisli sandviç satarak başladı. Birkaç başarısız denemeden sonra, sonunda McDonalds’ı basitleştirilmiş bir hamburger, patates kızartması ve milkshake menüsüyle yeniden açtılar.

McD’nin altın kemerleri 1953’te tanıtıldı ve o zamandan beri dünya çapında en çok tanınan sembollerden biri haline geldi. mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler

Umarım Amerika’nın en sevilen restoranı hakkındaki bu akıllara durgunluk veren gerçekleri beğenmişsinizdir. Belki bir gün hepimiz Bill Gates gibi olmayı arzulayabiliriz ve bir Big Mac için asla bir kuruş ödemek zorunda kalmayacağız.

13. Amerika Birleşik Devletleri’nde Yetiştirilen Patateslerin Yüzde Yedisi McDonald’s Patates Kızartmasına Dönüştürülüyor

1564817843 66193

Mütevazı patates, evrensel abur cubur haline gelen muhteşem altın kızartmalara dönüşür. Patates çiftçileri, Beyaz Saray’da bir akşam yemeğinde Amerika Birleşik Devletleri’nde patates kızartmasını tanıtan Thomas Jefferson’a teşekkür ediyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, McDonald’s menüsünde en çok satan ürün, Patates Kızartması. ‘Fransız’ patates olarak adlandırılan, kökeni hala bilinmiyor.

14. Usain Bolt, Yaklaşık 1000 Tavuk McNugget Yediğini İddia Ediyor

1564817532 36254

Jamaikalı koşucunun, McD’nin Olimpiyat Köyü’nde bir karakolunun bulunduğu Pekin’deki 2008 Olimpiyat Oyunları sırasında yaklaşık 1000 tavuk McNugget yediği söyleniyor.

mcdonalds ile ilgili enteresan bilgiler, mcdonalds ile ilgili entersan bilgiler, mcdonald’s ile ilgili enteresan bilgiler, mcdonalds enteresan bilgiler

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.