Sıradaki içerik:

Uzak Mesafe İlişkisi Yaşayanların Dikkat Etmesi Gereken 8 Şey!

e
sv

Mafya-Siyaset-Devlet İlişkileri Araştırılsın Önerisi Reddedildi!

233 okunma — 02 Haziran 2021 23:02
650x344 bayramdan sonra mecliste yogun gundem 1620593441794

Mafya-Siyaset-Devlet İlişkileri Araştırılsın Önerisi AKP ve MHP Oylarıyla Reddedildi!

CHP’nin grup önerisi olarak meclise sunulan Mafya-Siyaset-Devlet ilişkileri araştırılsın önerisi AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Sedat Peker’in iddiaları üzerine CHP, TBMM’de ‘Devlet-mafya-siyaset ilişkileri araştırılsın‘ önerisi verdi. Verilen öneri üzerine CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır söz aldı.

Mafya-Siyaset-Devlet ilişkileri araştırılsın önergesi reddedildi. Eskiden Türkiye’de, Meclis’te Susurluk olayının araştırılabildiğini hatırlatan Başarır, “3 Kasım 1996’da, Susurluk’ta bir kaza olur. 7 Kasım 1996’da gensoru verilir. 8 Kasım 1996’da Mehmet Ağar istifa eder. 12 Kasım 1996’da Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulur ve savcılar, yargı harekete geçer, komisyon bir rapor hazırlar. Mehmet Ağar, Korkut Eken, devletteki kirli ilişkilerle bulunan bürokratlar bir ceza alır. Yetersizdir ama Meclis, en azından görevini yapar” şeklinde konuştu.

Mafya-Siyaset-Devlet İlişkileri Araştırılsın Önerisi Reddedildi!

“Yeni Türkiye’de ise” diye sözlerine devam eden Başarır, “Siyasilerin, organize suç örgütlerini ziyaret var, onlara özel af var. Bu adamlar, aftan sonra çıkar, mektup yazar, parti liderlerini tehdit eder. Bunlar miting yapar, bir tanesi Cumhurbaşkanı’na ‘abi’ der, İçişleri Bakanı’na ‘sen benim dönüş biletimdin’ der. Bir bakan çıkar, ‘benden önceki bakanların para sayma makineleri vardı’ der. Bunu, İçişleri Bakanı söylüyor. Daha vahimi ise, İçişleri Bakanı’nın oğlu bir gece babasını arar. Babası, koruma müdürünü arar. Koruma müdürü, Silivri Emniyet Müdürü’nü arar ve ‘beni serbest bırak’ der. Gencecik Emniyet Müdürü, çocuğunu kucağına almadan intihar eder” açıklamasında bulundu. Başarır şöyle devam etti:

“Yeni Türkiye’de, İçişleri Eski Bakanı, marina yönetimine başkan olur. Oğlu da yönetici olur. ‘Ben olmasaydım buraya mafya çökecekti’ der. Bize düşen; bu iddiaları, Meclis’te araştırmak mı, 84 milyonun pazar günleri Youtube’dan dinlemesini sağlamak mı?”

Mafya-Siyaset-Devlet İlişkileri , önerge reddedildi , MHP , AKP , CHP , Devlet-Mafya-Siyaset İlişkileri , Haberler , Kızloji haber Sedat Peker , Mehmet Ağar , Son dakika ,haberler,
Mafya-Siyaset-Devlet İlişkileri , önerge reddedildi , MHP , AKP , CHP , Devlet-Mafya-Siyaset İlişkileri , Haberler , Kızloji haber Sedat Peker , Mehmet Ağar , Son dakika ,haberler,
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.