Sıradaki içerik:

Android’de Google Sürekli Olarak Duruyor Hatası 2021 !

e
sv

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?

249 okunma — 24 Haziran 2021 09:51
780x519 75028nsf5k

İnsansız dünya 1000 yıl sonra nasıl olurdu? İnsanlar ortadan kalksaydı, Japonya’dan Kaliforniya’ya 3,5 milyon ton çöp toplanmadan kalacaktı. Bu, sokaklarda, ormanlarda ve okyanuslarda daha fazla plastik atığın dolaşacağı anlamına geliyor. 1000 yıl sonra uyanırsak ve hala etrafta plastik McDonald’s bardakları varsa, bu sürpriz olmazdı. Ancak, insanların yokluğu gezegene ve tüm özelliklerine bir ton iyilik yapacağından, hepsi kötü bir haber olmasa gerek.

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?
Ağır hasar görmüş bir yağmur ormanının tüm özelliklerini tamamen yenilemek için 4.000 yıldan fazla bir süreye ihtiyacı var . Bunun nedeni, insan faaliyetinin işini daha hızlı yapmasını zorlaştırmasıdır. Yani gezegende insanlar olmasaydı, ağaçlar ve doğanın tüm unsurları beklenenden çok daha hızlı büyüyecekti.

Ormanlarda yaşayan hayvanlar da büyüyen başlayacağı onlar yiyecek bir bolluk olurdu çünkü sayıları. Ve hayvanlar, temizlenmiş bir ormanlık alanın yenilenmesinde kilit bir faktördür. Ek olarak, gölgeyi seven ağaçların yerlerini bulmak ve büyümek için bolca zamanı olacaktır. Bu prosedür 160 yıldan fazla sürecektir.

2. Devasa sayıda bina çökerdi.

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?

İnsansız dünya 1000 yıl sonra , ev inşa etmek için kullanılan çatı kiremitlerinin çoğu 20-30 yıl dayanacak şekilde inşa edilmiştir. Bundan sonra, bunları düzeltmek için insan müdahalesi gerektiren sızıntılar ve diğer sorunlar ortaya çıkacaktır . Çatınız akmaya başladığı an, suyun ahşap çatınızı ve duvarlarınızı çürütmesi an meselesidir. Bu nedenle, ahşap yapılar ilk gidecek.

Cam ve metal yapılar da çok hızlı çürümeye başlayacaktı. Böylece işinizin bulunduğu tüm bu süper yüksek ve gösterişli gökdelenleri unutabilirsiniz. 1000 yıl sonra muhtemelen ayakta kalacak olan tek yapı taştan yapılmış yapılardır .

3. Gezegen zifiri karanlık olurdu.

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?
İlk insanlar uyurdu ertesi günü, en fosil yakıt santralleri, kapatmaya olur kesintileri sonuçlanan tüm dünyada. Sadece Times Meydanı ve Las Vegas birkaç gün daha ışık alacaktı. Buzdolabımızdaki tüm yiyeceklerimiz, artık dünyayı yönetecek olan hamamböcekleri ve fareler tarafından saldırıya uğramaya başlayacaktı.

Ek olarak, su pompalayan birçok metro sistemi arızalanmaya başlayacak ve bu nedenle tünelleri 36 saat içinde su basacaktır . Alaska’da petrol depolama tankları ağzına kadar dolacak ve daha sonra patlayacaktı. Petrol dökülmeye başlayacak ve galonlarca petrol okyanusa akacaktı.

4. Ev hayvanlarının çoğunun soyu tükenirdi.

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?

Hayvanlar küçük köpekler ve koyunlar gibi en savunmasız olurdu ve onlar derin tehlikede olurdu. Bir binanın içinde kalsalar bile , sonunda yiyecekleri tükenecek ve dışarı çıkıp onu aramak zorunda kalacaklar . Alman Çobanları, çoban köpekleri ve vahşi ırklar gibi daha büyük köpekler vahşi doğaya uyum sağlayabilecek ve kendilerini koruyabileceklerdir.

Kediler de muhtemelen yeni yaşam tarzlarına uyum sağlamayı başaracaktır. Ancak, hayatta kalmak için biraz sertleşmeleri gerekecek. Köpek izlerinden ve köpek dövüşü alanlarından kaçan köpeklerin hayatta kalmasında herhangi bir sorun olmayacak. Rekabetçi ve vahşi doğaları, daha zayıf ırklara hükmetmelerine yardımcı olacaktır.

5. Dünyadaki anıtların çoğu tarih olurdu.

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?

Korozyon , tüm güzel anıtlarımızı inşa etmek için kullanılan tüm malzemelerin en büyük düşmanlarından biridir. Sadece altın zamanla korozyona karşı bağışıktır. Günümüzde hava kirleticileri , korozyonun bir numaralı nedenidir ve günümüzde insanların evlerinin bakımını ve onarımını sürdürmek zorunda kalmalarının nedenidir. Ancak insan faaliyeti aniden dursa bile bu sorun ortadan kalkmayacaktı.

Bunun nedeni, metallerin sadece oksijen varlığından zarar  görmesidir . Bu onların paslanmalarına neden olur , bu er ya da geç yıkımlarına neden olacak bir şeydir. Ve sorunla ilgilenmek için etrafta insanlar olmadan, yıkım daha da büyük olurdu.

6. Bitki örtüsü şehirleri ele geçirecekti.

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?

İnsan faaliyetleri sona ererse, sarmaşıkların ve sarmaşıkların binaların dışını işgal etmesi sadece 5 yıl sürecektir . Örneğin, Çin’in Houtouwan köyü  2002’de boşaltıldı ve 20 yıl sonra doğa tamamen devraldı. Birçok bina tamamen sarmaşıklar ve sarmaşıklarla kaplanmıştır. Yani fazladan 980 yıl sonra durumun ne kadar kötüleşeceğini hayal edebilirsiniz.

7. Birçok şehir sular altında kalacaktı.

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?

Amsterdam gibi nedeni şehirler hala  varlığını tüm sayesinde vardır  drenaj sistemleri, barajlar ve köprüler . Hepsi okyanusu şehirlerimizden uzak tutuyor ve sel ve tsunami gibi felaketleri önlüyor. Ama insanlar bu sistemleri korumak için etrafta olmasaydı, suyun gücü onları yok ederdi. Büyük miktarlarda su şehirlerimize ve eskiden evlerimize girecekti.

Bununla birlikte, New York City, Miami ve New Orleans gibi şehirler muhtemelen sular altında kalacaktı . Bugünün verilerine göre, bu şehirlerin hepsinde 2070 yılına kadar su seviyelerinde aşırı bir artış yaşanacak. Ancak etrafta hiç insan olmadan böyle bir şeyin gerçekleşmesi çok daha az zaman alabilir.

8. İnsanlar şehirlerini geri kazanmak için savaşmak zorunda kalacaklardı.

İnsansız Dünya 1000 Yıl Sonra Nasıl Olurdu?
İnsanlar vahşi hayvanlarla yüzleşmek zorunda kalacakları için bir kez daha hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalacaklardı. Onların yeteneği işbirliği yapmak ve gruplar halinde çalışma diğer canlıların her yerinde onları baskın yardım için çok önemli olacaktır. Kediler ve köpekler gibi hayvanlarla nasıl arkadaş olunacağını hala hatırlarlardı. Şimdi ile zamanın başlangıcı arasındaki temel fark, eski şehirlerinin hala kalıntılarının olmasıdır.

Ancak, yiyecek avlamak ve diğer büyük vahşi hayvanları yenmek için ilkel bir zihniyete girmeleri gerekecekti  . Ancak yukarıda da belirtildiği gibi, işbirliği yapma yetenekleri bunu başarmalarına yardımcı olacaktır.

insansız dünya , insansız dünya 1000 yıl sonra , insansız hayat , insan olmadan yaşam , özgür dünya , doğaya sahip çık

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.