Sıradaki içerik:

Uçaklarda Güvenliğiniz İçin 8 Gizemli Şey!

e
sv

Elsalvador Para Birimini Bitcoin Olarak Kabul Edebilir!

241 okunma — 06 Haziran 2021 12:59
bitcoin pFtc cover

Elsalvador Para Birimini Bitcoin Olarak Kabul Edebilir! El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, kongreye sunduğu yasa teklifiyle Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabulünü istedi.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Bitcoin‘in yasal para birimi olmasını istediğini ve bunun için de önümüzdeki hafta kongreye yasa teklifi sunacağını duyurdu. Bukele, “Kısa vadede bu ülkemiz için istihdam oluşturacak. Kayıtlı ekonominin dışındaki binlerce kişinin finansal katılım sağlamasına yardımcı olacak” dedi.

Elsalvador Para Birimi Olarak Bitcoin'i Seçebilir!

Geleceğin para birimi olmaya aday

Başta Çin olmak üzere bir çok ülkede Bitcoin geleceğin para birimi olarak görülüyor. Finans uzmanları Bitcoin‘in para birimi olarak kabul görmesini ve gelecekte de bu para biriminin bir çok şeyin ödeme aracı olarak kullanılmasının yararlı olacağı görüşünde. Ayrıca çok büyük değişiklikler gösteren Bitcoin para birimi bu iniş ve çıkışlarının durulmaması devam ederse mal ve hizmet alışında kullanılmasının zor olduğu da ayrıca ifade ediliyor.

Bitcoin öncelikle kullanıcılara güven vermeli, bir anlık inişler ve bir anda çıkışlar kullanıcı olarak heveslenen ülkeleri ve şahısları gerçekten korkutuyor.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.