Sıradaki içerik:

Orgazm Bağımlısı Kadının İlginç İtirafları!

e
sv

Aşık Olma Yolunda 5 Duyu Organımızın Etkileri!

212 okunma — 06 Mart 2021 20:14
144910

Aşık olmak ve delice sevme insanın aklını başından alan bir ruh halidir. Onun yanında olmayı istemek, onunla her halini paylaşmak, kokusunu hissetmek, gözlerine bakmak baha biçilemez bir durumdur. Aşk sözleri ne kadar etkiliyse duyu organlarımız da bir o kadar etkilidir.

Kızloji, aşık olunca 5 duyu organımızın bize nasıl tepkiler verdiğini sizler için araştırdı. Bakalım duyu organlarımız bize neler söylüyor?

PhvuIAfg

Duymak

asik olmak

Kulaklar tiz seslere karşı daha çok duyarlı olur. Amerika’da yapılan araştırmalarda, özellikle erkeklerin kadının sol kulağa fısıldayarak söylediği cümleler onların daha fazla etkilenmesini ve daha cürretkar olmalarını sağlıyormuş.

Sağ kulağa söylenen sözlere göre, sol kulağa söylenenler daha çok hatırda kalıyormuş.

Dokunmak

opusen cift 2

Dokunmada kişisel alan olarak bilinen 15 santimlik mesafeye genellikle, “aile bireyleri, çocuklar ve sevdiğimiz kişilere” izin veriyormuşuz. İnsanın aşık olmak istediği kişiye dokunma isteği ve arzusu çok hissedilen bir durumdur.

Dokunmada en hassas bölgeler olarak “bilekler, omuzlar ve ön kollar, birinde pozitif etki bırakmak için önemli bölgeler” bu dokunuşları aşık olduğumuz kişiye yaptığımızda alacağımız karşılık sizi çok farklı bir boyuta taşıyacaktır.

Koklamak

PhvuIAfg 1

İsviçre’de yapılan araştırmalarda, kadınların hayatına alacağı erkeği bulmada en farklı major histokompatibilite kompleksi (MHC) moleküllerine sahip olan erkeklerin tercih ettiği ortaya çıkmış.

Aşık olduğunuz kişinin kişisel kokusunu içine her çektiğinde ona olan sevginin bir kat daha arttığı ve size mutluluk hormonu olarak geri döndüğü aşikar.

Görmek

6040e0a0ae298b26a68ab5f7

Bedenimiz 700 binin üzerinde sinyaller veriyor, bunların çoğunu bilinçsizce bedenimizin kendi algısıyla yaşıyoruz. Aşık olmaya giden yolda görmek çok önem taşımaktadır.

Görmenin etkisinin büyük olduğu sevgide karşımızdaki kişiye dikkatlice bakmak ve onun gözlerinde kaybolmak da ikili ilişkilerde oldukça etkili bir yöntem.

Tatmak

raw 34asik olmak 15 saniye omru sadece 25 yil34 221878565

Bu durum özellikle öpüşürken ortaya çıkan bir durumdur. Dudaklar ve çevresi feromon içeren kimyasalların bol olduğu yerlerdir. “Tükürük, testosteron izleri taşır. Bu nedenle erkekler kadınlara oranla ıslak öpücüklerden daha çok hoşlanma eğilimi gösterir.”

Elbette ki aşık olmak için sadece 5 duyu organımızın payı olmasına rağmen, hayatının insanını bulduğunu anlamak için karşınızdakinden gördüğünüz ilgi, sevgi ve sıcaklık bunların hepsinin önünde bulunuyor. Karşılıklı özveri ve sadakat aşkın uzun ömürlü olması için gereken bir etkendir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • Hamit Uslanmaz 7 ay önce
  • Gözümle görür, kulağımla duyar, burnumla koklar, ellerimle dokunur, dilimle tadarım 😀

avatar
  • Duygusuzkız – Blog Yazarı 8 ay önce
  • Görme yani bakışma çok önemli bence