Sıradaki içerik:

Bebeklerin Vitamin ve Mineral Takviyesine İhtiyacı Var mı?

e
sv

Allık Nasıl Sürülür?

20 okunma — 27 Ekim 2021 21:29
Allık Nasıl Sürülür

Allık nasıl sürülür?  yanakları daha canlı göstermeyi sağlayan ve yüzün boyutlandırılmasına yardımcı olan bir makyaj ürünüdür. Son dönemlerde yine trend olan allık, doğru uygulandığı zaman cilde canlılık kazandırmaktadır. Bu bağlamda allık nasıl sürülür sorusunun yanıtı araştırılmakta ve makyaj yaparken allık adımında nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiği merak edilmektedir. Allık nasıl sürülür?

Allık sürmek için tercih edilebilecek birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler, hem allıktan nasıl bir görünüm beklediğiniz hem de yüz şeklinize bağlı olarak değişebilmektedir. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek allık sürme teknikleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Allık nasıl sürülür?

Allık Nasıl Sürülür

Allık Nasıl Sürülür

Allık Nereye Sürülür?

Makyajını doğru bir şekilde tamamlamak ve ideal bir görünüm elde etmek isteyenler, allık nereye sürülür sorusunu yönlendirmektedir. Allık, üst yanak bölgesine uygulanan bir makyaj ürünüdür. Aydınlatıcı ve kontür uygulama bölgelerinin arasında kalan ve elmacık kemiğinin çıkıntısına uygulanan allık, yanakların canlı görünmesine ve yüzün tek renk olmaktan çıkıp boyutlanmasına yardımcı olmaktadır.

ruj nasıl sürülür? adlı içeriğimizde dikkatinizi çekebilir.

Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Sürülür?

Allık sürerken yüz şeklini baz alanlar, çok daha başarılı bir sonuç elde edebilmektedir. Yüz tipine göre allık nasıl sürülür diye düşünen kadınlar, aşağıdaki listeyi inceleyerek kendi yüz tiplerine göre uygulamanın nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi alabilir.

  1. Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar, allık uygularken kontür bölgesinin hemen üzerine uygulama yapmalı ve yüzlerini yukarı kaldıracak şekilde allık sürmelidir.
  2. Dar yüz yapısına sahip olanlar, yüzlerinin daha geniş görünebilmesi için elmacık kemiklerinin üzerine uygulama yapmalı ve allığı iç yanaklara doğru getirmelidir. İsteğe bağlı olarak ise burun üstüne de allık getirilebilir.
  3. Keskin yüz hatlarına sahip olanlar, yüzlerini daha keskin göstermemek için daha az allık uygulaması yapmaya özen göstermelidir. Bunun için krem allık kullanılabilir ya da toz allıklar seyrek kıllı fırçalarla sürülebilir.
  4. Dikdörtgen ve uzun yüze sahip olanlara yüzlerinin daha da uzun görünmemesi için yayvan şekilde uygulama yapmalıdır. Allık iç yanaklara getirilebilir de, hafif bir uygulama yapılmalıdır.
  5. Oval yüze sahip olanlar ise istediği her yöntemi kullanarak allık sürebilir. Zira yüz ideal yapısındadır ve yüz isteğe bağlı olarak yuvarlak veya keskin gösterilmeye uygundur.
Allık Nasıl Sürülür

Allık Nasıl Sürülür

Yukarıda belirtilen teknikler, günlük olarak yaptığınız makyajın cildinize daha çok uymasına yardımcı olacaktır. Makyajınızın daha ideal görünmesi için allık rengine de dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Cilt renginizden çok kötü ya da çok açık renkler, kötü bir görünüme neden olabilir.

Allık Hangi Fırçayla Sürülür?

Allık sürerken doğru fırça seçimi oldukça önemlidir. Allık hangi fırçayla sürülür sorusuna yanıt arayan kadınlar, yanlış ve aşırı fazla uygulama yapmamak adına seyrek kıllı fırçaları tercih etmelidir. Buna ek olarak daha rahat bir uygulama için hafif açılı allık fırçaların tercih edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
instagram izlenme hilesi instagram takipçi satın al deneme bonusu veren siteler