Sıradaki içerik:

Karavanla Tatil Planı Yapmak İsteyenler İçin 5 İpucu!

e
sv

2021’de Babalar Günü Ne Zaman?

276 okunma — 16 Haziran 2021 15:49
babalar2 16 9 1592637163 16 9 1623050575

2021’de Babalar Günü ne zaman? İşte bilmeniz gereken her şey!

2021 Babalar Günü ne zaman ? Merak edenler için işte yanıtı… Çoğu erkek ve kız çocuğu, hayatlarındaki en önemli adamı kutlamak için belirli bir tarihe ihtiyaç duymasa da, ülkedeki her baba özel gününü takvime alır. Birçok eyalette kısıtlamaların kaldırılmasıyla bu yıl yüz yüze görüşebilirsiniz. Ama birlikte yemek yiyemiyorsanız, yine de kutlama yapmalısınız! Belki onu en sevdiği 2021’de Babalar Günü brunch tariflerinden bir sundurma ile şaşırtabilir veya hatta en sevdiği yemeği ızgarada yapabilmesi için postayla sipariş et teslimatıyla şaşırtabilirsiniz .

2021'de Babalar Günü Ne Zaman? İşte Bilmeniz Gereken Her Şey!

BABALAR GÜNÜ 2021 TAM OLARAK NE ZAMAN?

Babalar günü ne zaman 2021 ? Babanıza günü için ne alacağınız konusunda endişelenmeye başlamadan önce, biraz rahatlayabilirsiniz, çünkü bir Babalar Günü brunch’ı planlamak için hala biraz zamanınız var, hatta babanız için bir hediye fikri ile çalışmak için kurnaz yönünüzü kullanın . Bu yıl Babalar Günü 20 Haziran 2021 Pazar gününe denk geliyor. 2021’de Babalar Günü …

2021'de Babalar Günü Ne Zaman? İşte Bilmeniz Gereken Her Şey!

BABALAR GÜNÜ HER YIL AYNI TARİHTE Mİ?

Bu tarih sizin için bir haber ise üzülmeyin; kutlama günleri yıldan yıla değişir. Unutursanız, 2021 Babalar Günü‘nün her zaman Haziran ayının üçüncü Pazar gününe denk geldiğini unutmayın ve takvimi buna göre kontrol edin.

BABALAR GÜNÜ’NÜN TARİHİ NEDİR?

5 Temmuz 1908’de, bir Batı Virjinya kilisesi, ulusun açıkça babaların onuruna düzenlenen ilk etkinliğine sponsor oldu, önceki Aralık ayında Monongah’taki Fairmont Coal Company madenlerinde meydana gelen patlamalarda ölen 362 erkeğin anısına bir Pazar vaazı düzenlendi, ancak bir kerelik anma ve yıllık tatil değil.

Ertesi yıl, bir dul tarafından yetiştirilen altı çocuktan biri olan Sonora Smart Dodd adlı bir Spokane, Washington , erkek ebeveynler için Anneler Günü’ne resmi bir eşdeğer oluşturmaya çalıştı. Fikrini desteklemek için yerel kiliselere, YMCA’ya, dükkan sahiplerine ve hükümet yetkililerine gitti ve başarılı oldu: Washington State, 19 Haziran 1910’da ülkenin eyalet çapındaki ilk Babalar Günü‘nü kutladı.

Etkinlik, Başkan Woodrow Wilson ve Başkan Calvin Coolidge’e, Amerikalıları yönetimleri sırasında babalar için bir gün kabul etmeye teşvik etmeleri için ilham vermiş olsa da, yine de resmi bir tatil değildi. Ne yazık ki, anma coşkusu uzun sürmedi. 20’li ve 30’lu boyunca insanlar hem anneler günü hem de Babalar Günü kutlamak yerine Ebeveynler Günü olarak kutlandı.

Sonunda, birkaç on yıl sonra, 1 Mayıs 1972’de Başkan Richard Nixon , Babalar Günü‘nü ulusal bayram ilan eden Bildiri 4127’yi 18 Haziran 1972’deki ilk resmi kutlamayla imzaladı. Atalarımıza duyduğumuz sevgi ve minnetin yıllar boyunca artarak ve devam ederek yenilenmesi” dedi.

Anneler Günü: Babalar Günü için İlham Oldu

Bugün kutladığımız “ Anneler Günü ”nün kökenleri İç Savaş sonrası dönemin barış ve uzlaşma kampanyalarına dayanmaktadır . 1860’larda, aktivist Ann Reeves Jarvis’in ısrarı üzerine, bölünmüş bir Batı Virginia kasabası, Konfederasyon ve Birlik askerlerinin annelerini bir araya getiren “Annelerin Çalışma Günlerini” kutladı.

2021'de Babalar Günü Ne Zaman? İşte Bilmeniz Gereken Her Şey!

Babalar gününde neler yapılabilir?

Babalar Günü, hayatınızdaki babaları kutlamak için her yıl özel bir gündür. Babanızı, eşinizi, üvey babanızı, erkek kardeşinizi veya bir rol modelinizi kutluyor olun, herkes için farklı görünebilir.

Babalar Günü için yapacak bir şeyler bulmak zor olabilir. Bir şeyi düşünmekte zorlanıyorsanız, aşağıdaki fikirlerden bazılarını deneyin. Veya hayatınızdaki erkekleri onurlandırmanın ve kutlamanın yollarını ararken başlamak için bunları kullanın!

Birlikte kaliteli zaman geçirmek için tüm aileyi parka götürün. Parkta geçirdiğiniz zamanı unutulmaz kılmak için birkaç fikir:

 • Piknik yapmak.
 • Uçurtma uçurmak.
 • Saklambaç oyna.
 • Yakalamaca oynamak.
 • Bir bayrak yarışı düzenleyin.
 • Bisikletlerinizi sürün.
 • Barbekü.
 • Alışverişe çıkın
 • Aile fotoğraflarınıza bakın
 • Aileniz hakkında bilgiler edinin
 • Onu mutlu edecek şeyleri öğrenip uygulayın

Babalar çocukların kahramanlarıdır, onlarla vakit geçirmek, onlarla uyumak, onlarla sohbet etmek çocuklar için çok değerlidir. Maalesef bu değerleri yaşarken unutsak da babalarımızın yokluğunda geç kalınmış ve yaşanmamış anlar için pişmanlık duyabiliriz. Bu nedenle hem babamızı hem de annemizi sevelim, sayalım ve onlarla daha çok vakit geçirmek için çabalayalım. Unutmayalım ki, bu gün genç olanlar bir gün baba-anne olacaklar. İşte o zaman evlatlarının onlara davranışına bakarak nasıl hatalar yaptığını daha iyi anlayacaklar. Herkese mutlu 2021 Babalar Günü diliyorum.

2021’de babalar günü ne zaman , babalar günü ne zaman 2021 , babalar günü hediyesi , babalar günü hediye fikirleri , babalar günü ne zaman 2021 türkiye ,

 

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.